Vysokoškolský nonsens, alebo zámer?

Autor: Peter Petráš | 8.6.2012 o 16:40 | (upravené 13.6.2012 o 23:27) Karma článku: 10,36 | Prečítané:  1846x

Keďže som si bol istý svojím úspešným ukončením stredoškolského vzdelania, už počas februára a marca som si podával prihlášky na vysoké školy. No a koho by to len napadlo, že sa mi nakoniec môžu prekrývať termíny prijímacích skúšok... A aj keby, veď existujú náhradné termíny, určite mi vyhovejú a budem môcť aspoň „skúsiť šťastie“.

Budem konkrétny, nemám rád tajomné hádanky. Okrem iných, boli moje preferované školy najmä UPJŠ v Košiciach a UK v Bratislave. Moja prihláška na vysokú školu do hlavného mesta Slovenska putovala ešte na konci februára, termín prijímacích skúšok bol vtedy stanovený od 11. do 15. júna. Košice mali čas na podanie prihlášky o mesiac dlhší, no vtedy už bol známy presný dátum prijímacej skúšky  – 12. jún.

A čo čert nechcel, v máji mi prišla poštou pozvánka na prijímacie skúšky na UK do Bratislavy, ako inak, dvanásteho júna... Na pozvánke z UPJŠ jednoznačne napísané, že náhradný termín nebude. Po prečítaní pozvánky z Univerzity Komenského v Bratislave mi najprv odľahlo. Náhradný termín mal byť 19. júna. Všetko vyzeralo byť v poriadku. Potom mi však spolužiak povedal, či som si to prečítal poriadne. Áno, náhradný termín síce je, ale len pre tých, čo majú v deň prijímacích skúšok na filozofickej fakulte prijímacie skúšky na inej fakulte UK. Okamžite zaslaný mail do Bratislavy (23. mája), no už vtedy som vedel, že bude zle. Odpovede som sa nedočkal.

Prešli necelé dva týždne, a tak som sa rozhodol už konečne začať konať. Nakoniec, vlastne zbytočne...Telefonát do Košíc bol neúspešný (z pochopiteľných dôvodov, pretože stanovený termín prijímacích skúšok mali už dávno), v Bratislave to vyzeralo trošku lepšie. Bolo mi povedané, že sa tým bude zaoberať vedenie školy a môj mail je považovaný za žiadosť o náhradný termín (snáď mohli aspoň odpísať, že je považovaný za žiadosť). Po dvoch dňoch mi však, bohužiaľ, prišla nie veľmi potešujúca odpoveď: „Vašu žiadosť o náhradný termín na prijímacie skúšky zamietame.

Sklamanie? Hnev? Rozčarovanie? Nespravodlivosť? Ani neviem. Som mladý človek, ale viem, že realita je mnohokrát tvrdá, neprajná či nespravodlivá. No ja si nechcem pripustiť, aby som prišiel o šancu, ktorú by som mohol v budúcnosti ľutovať. Sú to dve školy, na ktorých by som chcel študovať. Na východnom Slovensku prijímajú 30 študentov, v Bratislave 50, z počtu omnoho vyššieho, určite niekoľko stovák. Doteraz som neriešil, kam pôjdem, pretože mohlo sa úplne ľahko prihodiť to, že ma nevezmú ani na jednu. A teraz sa mám rozhodnúť, ktorých prijímacích skúšok sa vôbec zúčastním? Nevraviac o tom, že za prihlášku na UPJŠ v Košiciach aj na UK v Bratislave som zaplatil 40 eur...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?