Vraj „stužková na kľúčiku“, Websine studio – hotová katastrofa

Autor: Peter Petráš | 14.5.2012 o 23:50 | (upravené 15.5.2012 o 11:25) Karma článku: 12,23 | Prečítané:  2892x

Všetko začalo ešte minulý školský rok. V treťom ročníku strednej školy prišla naša triedna pani profesorka s návrhom uľahčiť si budúcoročné povinnosti ohľadom stužkovej slávnosti. Stužková na kľúčiku nám mala poskytnúť plný servis vrátane oznámení, fotiek, tabla, videozáznamu, DJ-a, pohárov, stužiek, vankúšikov... Rodičia ponuku odsúhlasili, podpísala sa zmluva s trebišovskou firmou. Vtedy ešte zmluva nepodstatná. Keďže navštevujeme školu v Spišskej Novej Vsi, natíska sa otázka prečo firma až z Trebišova? Triedna profesorka dostala odporúčanie, a tak nebolo pochýb, že to určite bude dobrá voľba. Nikto ani len netušil, do čoho sme sa to namočili. Samozrejme, ju nikto nikdy za nič neobviňoval! Začalo sa trápenie, tvrdý boj, zápasenie s nervami, ktoré nemalo konca kraja.

Prvé kontakty začali prebiehať medzi oboma stranami až v septembri 2011, kedy my študenti, sme sa začali zaujímať o dátum fotenia a návrhy oznámení. Hneď pri prvej akcii – fotenie, nastali komplikácie. Presúval sa termín, naši spolužiaci neskôr odišli na výmenné pobyty. Po zhliadnutí a zverejnení fotiek na facebook stránke sme sa všetci zhrozili a niektorí takmer nespoznali. Vyretušované tváre dávali našim hlavným črtám úplne iné rozmery. Všetko sa opravilo, dodanie fotiek sa oneskorilo. A keby len oneskorilo. Strašná kvalita asi „fotopapiera“ s biednym orezaním svedčala amatérskemu fotografovi, ktorý si doma na vlastnej tlačiarni vytlačí a vlastnoručne obstrihá fotky. Samozrejme, tomu všetkému predchádzalo už niekoľko telefonátov z našej strany, pretože zástupca firmy WEBSINE nejavil akosi záujem. Vyvrcholenie prišlo pri dodaní oznámení. S chybami na prednej strane, kde chýbala nepochopiteľne diakritika, hrôzostrašným orezaním, sme ich jednoducho reklamovali. A „vojna“ pokračovala ďalšou „bitkou“. Nekonečné hovory cez mobilné telefóny, kde sme si neraz vypočuli osočovanie, že je to naša chyba a pod., nám poriadne uberali energiu. A práve tú sme najviac potrebovali, a práve preto sme si vybrali „stužkovú na kľúčiku“, aby sme mali čo najmenej starostí. Opak bol pravdou. Ani štipka solventnosti, ani štipka férovosti, priznať si dôstojne chybu, ospravedlniť sa a okamžite ju napraviť – to ľudia z trebišovského WEBSINE creative studia nedokázali! Boj na dlhú trať! Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a my sme dva dni pred vlastnou stužkovou slávnosťou nevedeli, či budeme mať DJ-a a fotografa + kameramana. Aj to bolo zahrnuté v stužkovej na kľúčiku.

Bohužiaľ, po samotnej stužkovej všetko len vygradovalo a prišla na rad spomínaná zmluva, ktorá bola totálne nezmyselná. My sme zhotovili dodatok k zmluve, v ktorom sme upravili ďalšie ustanovenia, termíny. Bez neho by to jednoducho nešlo. Matematika nepustila, najprv tovar, potom peniaze. Všetko sme sa snažili riešiť nepriamou cestou s touto firmou, teda platili sme priamo fotografovi - kameramanovi, DJ-ovi, s ktorými sme boli nadmieru spokojní. Od WEBSINE nám chýbalo už jedine tablo. Aj s tým boli, ako inak, problémy, no a po troch týždňoch od riadneho termínu sme si poň museli ísť sami do ďalekého Trebišova. Ale máme ho! „Vojnu“ sme vyhrali!

Bolo by fajn spomenúť ďalšie dve triedy, ktoré malo WEBSINE creative studio pokryť taktiež stužkovou na kľúčiku. Jedna podala trestné oznámenie, druhá od toho nebola ďaleko... Na svojej web stránke sa prezentujú dlhoročnými skúsenosťami v tejto oblasti, sú to však len bohapusté klamstvá.

Popísať naše pocity je ťažké. Nie sme ukrátení o nič, no prišli sme o kus duše, ktorá verila, že takíto ľudia existovať nemôžu. Nie sme naivní, vieme, že nie všetko je ideálne. Ale čo je veľa, to je veľa. Prístup, aký sme zažili od WEBSINE creative studio je nemysliteľný, nepochopiteľný až úbohý. A to nikoho nechceme urážať! Ale ako sa hovorieva: „Každému sa raz všetko vráti...“

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?